اظهار نگرانی مولانا عبدالحمید از وضعیت آموزشی مدارس در بعضی از مناطق بلوچستان

دسته: اخبار , اهل سنت ایران , خبر و گزارش , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 12 مارس 2018

به گزارش واحد خبری دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان؛ شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید که صبح امروز (20/ اسفندماه/ 96) در همایش تجلیل از دانش‌آموختگان مدرسه دینی روستای “توحیدآباد” چاه‌زرد- از توابع شهرستان زاهدان- سخنرانی می‌کردند، گفتند: متاسفانه وضعیت آموزش و تحصیل در استان بسیار ضعیف بوده و افت تحصیلی در منطقه نگران‌کننده است. البته در این زمینه علاوه بر مردم، دولت و آموزش‌وپرورش نیز در ایجاد این وضعیت مقصر هستند، زیرا هیچ‌کسی آن‌طور که باید و شاید به وظیفه‌اش عمل نکرده است و بنده برای این سخنم دلیل دارم. لذا باید هم مردم و هم آموزش‌وپرورش در عملکردشان تجدیدنظر کنند.
ایشان در ادامه خطاب به مردم سیستان‌وبلوچستان گفتند: این نکته را فراموش نکنید که پیشرفت، ترقی، تغییر و تحول شما بستگی به تصمیم و ارادۀ خودتان دارد. تا زمانی‌که خودتان مصمم نباشید هیچ تحولی به‌وجود نمی‌آید.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان افزودند: برای پیشرفت در عرصۀ آموزشی و سایر عرصه‌ها باید بین مردم و مسئولین همکاری وجود داشته باشد. هر کسی باید به اندازۀ توانایی خودش اعم از مالی و جانی برای پیشرفت و ترقی علمی منطقه تلاش کند. باید ارتباط ما با آموزش‌وپرورش و مقاطع مختلف مدارس دولتی قوی باشد و برای کسب مدارک عالی علمی و تخصصی تلاش کنیم.

مولانا عبدالحمید در ادامه به نتایج مثبت انتصاب مدیر بومی آموزش‌وپرورش در منطقه نصرت‌آباد اشاره کردند و گفتند: رئیس آموزش‌وپرورش منطقه نصرت‌آباد از افراد بومی این منطقه است که الحمدلله تلاش‌های بسیار زیادی برای بهبود اوضاع آموزشی این منطقه انجام داده است. درخواست بنده از علما و سایر اقشار آن است که با مسئولین همکاری کنند.
مدیر دارالعلوم زاهدان مردم را به توجه به «کیفیت» به‌جای «کمیت» در مدارس دولتی توصیه کردند و گفتند: نباید تلاش کنیم که در هر روستای کوچکی مدرسه‌ای وجود داشته باشد، زیرا کثرت مدارس به کیفیت آموزش ضربه می‌زند. اگر به‌جای احداث مدرسه در روستاهای کوچک با دانش‌آموزان اندک، بر روی یک مدرسه در یک روستای مرکزی تمرکز شود می‌توان با استفاده از معلمان خوب و باتجربه به کیفیت آموزش و تحصیل فرزندان کمک کرد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پایان تاکید کردند: ما باید هم در مسائل دینی و هم در مسائل دنیوی خودمان دخیل باشیم و برای پیشرفت و تغییر در مسائل دینی و دنیوی خود فکر و برنامه‌ریزی داشته باشیم. همکاری و هم‌اندیشی ملت‌ها در کارهای خیر رحمت و نصرت پروردگار را به‌همراه دارد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: