اسلام ستیزان سوئدی به مسجدی در این کشور حمله کردند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 22 ژانویه 2018

امام جماعت مسجدی در سوئد ضمن محکومیت اقدام اخیر اسلام ستیزان در حمله مساجد گفت که در سال گذشته میلادی۲۲ مورد از این حملات علیه مسلمانان انجام شده است.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از رسا؛ یک مسجد در مرکز شهر استکهلم، پایتخت کشور سوئد مورد حمله نژادپرستان و اسلام‌هراسان قرار گرفته و تمامی درب‌های ورودی آن با صلیب شکسته مخدوش شدند. به گفته مقامات پلیس افراد ناشناس جمعه شب با حمله شبانه به این مرکز اسلامی، اقدام به کشیدن صلیب‌های شکسته و آرم‌های نازی با اسپری رنگ بر روی درب‌های ورودی این مرکز اسلامی در سوئد کردند.

به گفته محمود خلفی، امام جماعت مسجد سوئد، خرابکاری سطح گسترده‌ای داشته است.

وی در این باره گفت: مهاجمان تمامی نمای بیرونی مسجد را در جلو و عقب در راستای راه پله‌ها به سمت مترو مخدوش کردند.

به گفته خلفی، مدیریت مرکز اسلامی بارها برای نصب دوربین‌های امنیتی و مداربسته درخواست داده است اما این درخواست به بهانه نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی رد شده است. خلفی در ادامه گفت که حاضر است با مسؤولان به هدف یافتن راه حلی برای این مشکل همکاری داشته باشد.

خلفی در این باره گفت: ما انعطاف پذیر هستیم. و قبول داریم که باید به حریم خصوصی احترام گذاشته شود.

به گفته امام جماعت، این مسجد در سال 2017 میلادی، 22 مرتبه مورد حمله مهاجمان قرار گرفته است و پیش از این نیز یک بار دیگر در سال 2014 از سوی شعارنویسی نازیسم خسارت دیده است.

کشور سوئد در سال‌های اخیر در معرض افزایش فعالیت نژادپرستان نئونازی قرار گرفته است. از جمله چندین گردهمایی خیابانی حامیان نازیسم در شهرهای سوئد از جمله استکهلم و گوتنبرگ گزارش شده است.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها: