اراده دولت در عمل به وعده‌ها و رفع مشکلات مردم؛ جدی و عملی باشد 

دسته: خطبه‌ها , ویژه
بدون دیدگاه
شنبه - 6 ژانویه 2018

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به نا آرامی‌های اخیر در کشورمان و پرهیز کردن از اغتشاشات؛ برپایی تجمعات مسالمت‌آمیز برای بیان خواسته‌های قانونی را حق مردم دانست و بر اراده عملی و جدی دولت در عمل به وعده‌ها و نیز حل مشکلات با استفاده از طرفیت‌های کشور تاکید کردند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در فرازی از سخنان ( ۱۵ دیماه ۱۳۹۶) گفتند: دولت در رفع تبعیض و اجرای عدالت باید وعده‌های خود را عملی سازد؛ فقط با شعار تغییر به وجود نمی‌آید، در دولتمردان اراده عملی و جدی باشد، وضعیت زندگی آنان را درک کنند تا مردم بدانند که دولت در کنار آنهاست و در حل مشکلات ناتوان نیست.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: دولت به خواسته‌های  قانونی و به حق مردم که با مشکل و در فشارهای شدید اقتصادی قرار دارند توجه کند و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود کشور در جهت صحیح بهره برداری نماید.

ایشان افزودند: امروز بهترین راه و گزینه اقتصاد مقاومتی  در رونق بخشیدن اقتصاد و برطرفی تنگناهای معیشیتی است که می‌تواند در معیشیت و آرامش مردم تحول ایجاد نماید اما از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود به کارگیری نشده بلکه موانع ایجاد شده است.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در رسیدگی به مناطق محروم و مرزی  که با مشکلات شدید معیشتی مواجه‌اند تاکید کرد و اظهار داشتند: قوانین دست و پا گیر و مقررات ناکارآمد مانع  اشتغال مردم مرزنشین است و کسانیکه آن را تصویب می‌کنند نه از مردم باخبرند و نه وضعیت این منطقه را می‌دانند.

مولانا ساداتی تصریح کردند: دولتمردان نعمت مرز را که فرصتی مناسب برای بهره برداری در اقتصاد مقاومتی است تعطیل و مسدود کرده‌اند که در نتیجه آن مردم با رنج و مشکلات معیشیتی سنگینی مواجه هستند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان عنوان کردند : متاسفانه وضعیت به جایی رسیده که با حمل اندک مواد غذایی و ضروریات زندگی حتی از داخل شهر به روستا قاچاق تلقی می‌شود.

مولانا ساداتی در ادامه سخنان بیان کردند: برپایی تجمعات مسالمت آمیز و قانونی برای خواسته‌ها و حل مشکلات حق مردم است و دولتمردان در پی احقاق حقوق مردم که در قانون اساسی تصریح شده باشند اما اغتشاش و هرج و مرج خارج از قانون و عرف و آسیب رساندن به اموال عمومی و بیت المال و از بین بردن امنیت و آسایش مردم ؛ خواسته دشمنان کشور و بدخواهان است.

امام جمعه اهل سنت سراوان با بیان اینکه توصیه اسلام بر روش اعتدال است، همکاری و همراهی بر شر و فساد و فتنه انگیزی در دین اسلام و سایر ادیان الهی حرام قرار داده شده است تصریح کردند: افراط گری و اغتشاش باعث ضرر و زیان و نابودی است، در اغتشاش و فتنه‌انگیزی؛ دود آن به چشم مردم می‌رود و حق الناس به فراموشی سپرده می‌شود.

مولانا ساداتی افزودند: وضعیت اسفناک کشورهایی که بهار عربی به خزان عربی تبدیل شد؛ کشورشان جولانگاه تروریستها و اشعاگران خارجی شده و مردمی که زنده مانده‌اند بدترین زندگی را دارند.

ایشان با  تاکید بر اینکه دولت به خواسته‌های  قانونی و به حق مردم که با مشکلات و فشارهای شدید اقتصادی قرار دارند توجه کند، خاطرنشان ساختند: رفع مشکلات مردم که مورد تاکید مکرر مقام معظم رهبری است  از وظایف مسئولین است ، نادیده گرفتن خواسته‌ها و مطالبات مشروع زمینه را برای افراط گری و خشونت طلبی هموار کرده است، دولت برخاسته از رای مردم است و شما مردم نیز رای دادید و تعهد کردید تا سال ۱۴۰۰ با آقای روحانی هستید، در نظام جمهوری و دمکراتیک تغییر دولت به وسیله انتخابات است و شما حق دارید؛ خواسته‌ها و مطالبات مشروع را به صورت مسالمت‌آمیز بخواهید.

استاد حدیث و مدیر دارالعلوم سراوان در بخش نخست سخنان با تاکید بر خیرخواهی نسبت به یک‌دیگر گفتند: الله تعالی مسلمانان را اعضای یک جامعه قرار داده و مکلف نموده باهم برادر، مهربان و با حس برادری و خیرخواهی نسبت به یک‌دیگر از ظلم و فساد بپرهیزند.

مولانا ساداتی عنوان کردند: الله تعالی می‌فرماید “الأَخِلاءُ یَوْمَئِذٍ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلا الْمُتَّقِینَ (الزخرف-۶۷) “ دوستی و تعاون در سایه اسلام و ایمان براساس تقوی و پرهیزکاری ضامن موفقیت است؛ زیرا دوستی و همکاری بر راه گناه و باطل پایدار نیست و منجر به نابودی است،  و نیز در سوره عصر می‌فرماید:” إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَ تَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ”؛ نجات یافتگان از عذاب و خسارت کسانی هستند که مومن و دارای عملکرد نیک باشند و دیگران را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

منبع:‌ کانال رسمي مولانا ساداتي


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها: