احزاب سیاسی در پی کسب آراء مسلمانان کاتالونیا

دسته: اخبار , جهان اسلام
بدون دیدگاه
سه شنبه - 28 نوامبر 2017

احزاب سیاسی کاتالونیا با توجه به اینکه بیش از نیم میلیون مسلمان در این ایالت زندگی می‌ کنند سعی‌ دارند تا آراء مهم این افراد را برای شرکت در انتخابات 21 دسامبر (30 آذر) کسب کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه آ.ب.ث، کلیه تشکل‌های سیاسی کاتالونیا لیستی تا حدود 12 نفر کاندید مسلمان را در مجموعه کاندیداهای خود گنجانده‌اند تا از اقبال این اقلیت کاتالونیا که رشد جمعیت آن بالاتر از متوسط رشد جمعیت در این ایالت اسپانیا بوده برخوردار شوند.
براساس آمار، 515 هزار و 482 نفر که اصلیت آن‌ها متعلق به کشورهای مختلف مسلمان است در کاتالونیا زندگی می‌کنند. یعنی مسلمانان 6.8 درصد کل جمعیت کاتالونیا را تشکیل می‌دهند.
از این تعداد یک سوم آن‌ها می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و حق رای دارند. البته این موضوع جدیدی نیست و در انتخابات قبلی کاتالونیا نیز سابقه داشته اما با توجه به حساس بودن انتخابات حاضر رای مسلمانان در آن نیز اهمیتی بیشتری پیدا کرده است.
در این رابطه، مهمترین مورد در حزب جمهوری خواه کاتالونیا رخ می‌‌دهد که دقیقا حزبی است که همیشه به خود می‌‌بالد که در فهرست کاندیداهای خود، افراد غیر کاتالان را دارد تا بدین وسیله ، فراتر از ماهیت استقلال طلبانه‌اش، برچسب ملی‌ گرایی را از خود بکند.
کاتالونیا بخشی خودمختار با 7 میلیون و 523 هزار نفر جمعیت در شمال شرق اسپانیا است که خواستار استقلال از دولت مرکزی می‌باشد.
این بخش به لحاظ مالی و بانکی و امور بندری مهمترین بخش خودمختار اسپانیا به‌شمار می‌رود و نزدیک به 20 درصد تولید ناخالص ملی اسپانیا در آنجا انجام می‌شود.
جدایی‌خواهان کاتالونیا معتقدند جدایی این ایالت از دولت مرکزی به سود آن خواهد بود چرا که 27 درصد صادرات اسپانیا از این منطقه است و 25 درصد توریست‌های اسپانیا نیز مقصدشان کاتالونیا می‌باشد.
همچنین معتقدند سهمی که کاتالونیا از دولت مرکزی می‌گیرد 15 میلیارد یورو کمتر از سهمی است که کاتالونیا به خزانه مرکزی می‌پردازد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها: