اتحادیه جهانی علمای اسلام، مسلمانان را به «اقدام جمعی» درخصوص قدس فراخواند

دسته: اخبار , جهان اسلام , ویژه
بدون دیدگاه
پنجشنبه - 7 دسامبر 2017

اتحادیه جهانی علمای اسلام، پس از شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی رئیس جمهور آمریکا، از جهان اسلام خواست تا در این باره اقدام جمعی آغاز کنند.

به گزارش سنت‌آنلاين به نقل از آناتولي، اتحادیه جهانی علمای اسلام در بیانیه مرتبط با تصمیم ایالات متحده آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، کشورهای اسلامی را به «اقدام جمعی» علیه این تصمیم آمریکا فراخواند.

اتحادیه جهانی علمای اسلام تصمیم امروز ترامپ را «یک اقدام تحریک آمیز» خوانده و اعلام کرده که این تصمیم «منطقه را به جهنم تبدیل خواهد کرد».

در این بیانیه با دعوت از تمام کشورهای اسلامی در رد تصمیم آمریکا آمده است: “این تصمیم، فلسطین و تمام مسلمانان را برای دفاع از حقوق و شهرهای مقدس خود با نیروهای موجود خود هدایت خواهد کرد. به عنوان عالمان مسلمان، مسلمانان را برای برگزاری تظاهرات به منظور حمایت از قدس و افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات این تصمیم آمریکا دعوت می کنیم. همچنین کشورهای اسلامی را به «اقدام جمعی» علیه اقدام آمریکا در انتقال پایتخت به قدس فرا می خوانیم”.

گفتنی است دولاند ترامپ رئیس جمهور آمریکا امشب در یک نشست خبری، علی رغم قطعنامه 478 شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال 1980 و بی اعتبار نامیدن نقض قوانین بین المللی توسط اسرائیل در قدس شرقی و پایتخت نامیدن این شهر، اظهار داشت که “دیگر زمان شناسایی رسمی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل فرا رسیده است”.

ترامپ همچنین دستور داد تا آمادگی های لازم برای انتقال سفارت خانه ایالات متحده آمریکا به قدس صورت بگیرد.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1038 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲
برچسب ها: